четвер, 2 грудня 2021 р.


 

Прояви турботу та обачливість

З нагоди Всеукраїнської щорічної акції «16 днів проти насильства» та До Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом з учнями 10 класу було проведено такі заходи,а саме:

25 листопада учні: Мадяр Катерина, Фотул Олександра та Щадей Владислава підготували плакат на тему: «Стоп насильству!»


1 грудня з учнями проведено виховну годину у вигляді тренінгу під назвою «Прояви турботу та обачливість». Метою було  підвести учнів -учасників до розуміння того, що ВІЛ, СНІД— це поведінкові ускладнення, запобігти яким можна через формування відповідальної поведінки.

Класний керівник повідомив, що на занятті тренінгу мова піде про небезпечну інфекцію, яка забрала життя мільйонів людей у всьому світі — ВІЛ інфекцію.

          З учнями проведений  бліц турнір “Так” чи “Ні”,де кожний учень мав дві картки – червону і зелену. На відповідь “так” учень піднімав зелену картку,  на відповідь “ні” – червону.

Після бліц турніру заняття продовжилось. Деякі учні зачитали певні матеріали щодо ВІЛ/СНІДу визначення, три основні шляхи передачі ВІЛ/СНІДу, способи захисту та інше.


        Після цього класний керівник запропонував учням  вправу « Оцінка ризику ВІЛ-інфікування»
 

    Кожному з учасників  роздано карточки ,на яких записані ситуації  при оцінці потрібно було стати біля  таблички , яка несе правильну відповідь« Ризик високий» , «Ризик низький» ,« Ризик відсутній».

 



       Також проведено вправу  «Жити поруч».Метою було сприяти розумінню проблем людей, які живуть з ВІЛ, сформувати толерантне ставлення до них; надати інформацію про можливість лікування ВІЛ- інфікованих.Учні зачитали  листи від ВІЛ- інфікованих людей та обговорили ці листи ,як поводитись в даній ситуації.


       Під кінець тренінгового заняття Тетяна Вікторівна підвела підсумок, разом з учнями переглянули презентацію «Зірки,які живуть зі СНІДом» і наголосила,що для людей, які живуть з ВІЛ, життя не зупиняється. Воно наповнюється іншими цінностями та смислом. Здоровий спосіб життя, антиретровірусне лікування дозволяють протягом тривалого часу залишатися ВІЛ носієм, тобто затримати СНІД!
 Пам’ятайте, що будь хто може інфікуватися ВІЛ: на це не впливає ані стать, ані сексуальні вподобання, ані соціальний статус чи раса. Всі ми ризикуємо інфікуватися ВІЛ, і тільки від нас самих, від нашого усвідомлення цього ризику, від нашої поведінки залежить наше здоров’я.

Також Борщ Юлія, Буковецька Едіта та Чепелюк Катерина підготували навчальний відеоролик до теми: "Скажи насиллю - Ні!"








 

 



 

 

 

 

 

Немає коментарів:

Дописати коментар

  «Прощай ліцей!!!»